Blog

Aktualności, wydarzenia

2018

08.08.2018

Terminy FibroScanu we wrześniu 2018

Ustaliliśmy terminy wykonywania badania FibroScan we wrześniu 2018 roku w naszej przychodni. Zapraszamy Państwa od środy, 05.09 do soboty 08.09. Zapisy od dzisiaj w recepcji przychodni pod numerem telefonu 22-8261160.

09.06.2018

FibroScan na początku września 2018 w Przychodni Hepatolodzy

Na początku września 2018 roku planujemy kolejny tydzień badań elastograficznych. Zapraszamy na badania najnowszymi aparatami FibroScan. Zapisy od sierpnia w recepcji przychodni pod numerem telefonu 22-8261160.

Jest to badanie, w którym dokonujemy pomiaru zaawansowania choroby wątroby. W miarę trwania różnych chorób wątroby dochodzi do niszczenia miąższu narządu i postępu w kierunku marskości. W miarę postępu włóknienia wątroba staje się coraz bardziej sztywna i twarda. FibroScan mierzy sztywność miąższu wątroby podczas badania wykorzystującego zasady ultrasonograficzne. Jest szeroko wykorzystywany w najlepszych ośrodkach europejskich do oceny zaawansowania i mierzenia postępu chorób wątroby. W takiej sytuacji badania wykonuje się w określonych odstępach czasu. W części wskazań wyeliminował on potrzebę wykonywania biopsji wątroby. Badanie trwa 10 minut, jest niebolesne, a wynik jest wydawany choremu po zakończeniu badania.

Dlaczego warto badanie wykonać u nas? W przychodni Hepatolodzy badania elastograficzne wątroby są wykonywane przez lekarza – doświadczonego hepatologa, będącego certyfikowanym diagnostą badań FibroScanem z dużym doświadczeniem zarówno naukowym jak i praktycznym. Pracujemy na najnowszych aparatach – FibroScan 430 i 530. W trudnych sytuacjach miejsce do wykonania pomiaru wyznaczamy drogą klasycznego badania ultrasonograficznego. Oferujemy również atrakcyjne ceny, ze zniżkami dla chorych będących pod naszą stałą opieką.

Wiele ważnych informacji na temat badania elastograficznego wątroby metodą FibroScan dostępnych jest w zakładce FibroScan.

09.06.2018

Warsztaty we Frankfurcie

W dniach 7-8.06.2018 dr Jan Gietka przebywał na warsztatach hepatologicznych w Uniwersyteckim Szpitalu we Franfurcie. W Klinice Profesora Stefana Zeuzema omawiane były m.in. tematy będące szczególnymi zainteresowaniami naszego doktora: autoimmunologiczne choroby wątroby oraz marskość i nadciśnienie wrotne. Szczególnie ciekawym punktem programu warsztatów było uczestnictwo w kilkugodzinnym obchodzie lekarskim na Oddziałach Hepatologicznych z wymianą wrażeń dotyczących rozpoznań szczególnie ciekawych i trudnych przypadków diagnostycznych. Warsztaty te kończyły kilkuletni program międzynarodowych eksperckich kursów hepatologicznych Hepatology Academy.

07.04.2018

Dr Klapaczyński na kongresie EASL

W dniach 10-15.04.2018 doktor Jakub Klapaczyński nie będzie przyjmował w Poradni, gdyż będzie uczestniczył w kongresie Europejskiego Towarzystwa Badań nad Chorobami Wątroby. Zapraszamy na konsultacje do doktora w przyszłym tygodniu.

20.03.2018

Praca naukowa dotycząca stanu naszej wątroby

W marcowym numerze medycznego czasopisma TERAPIA ukazał się artykuł autorstwa doktora Jana Gietki opisujący czynniki ryzyka różnych chorób wątroby w polskiej populacji. Praca była opracowaniem wyników prawie 60 tys. anonimowych ankiet wypełnionych w ramach "Ogólnopolskiego testu wątroby" - kampanii społeczno-edukacyjnej, która od kwietnia 2017 roku prowadzona jest w internecie i ogólnopolskich mediach.

19.03.2018

Ogólnopolski test wątroby

Od kwietnia 2017 roku dostępny jest on-line kwestionariusz czynników ryzyka chorób wątroby w ramach akcji "Szczęśliwa wątroba, szczęśliwy Ty". Kwestionariusz ten zaprojektowany został przez doktora Jana Gietkę z Przychodni Hepatolodzy na podstawie aktualnie dostępnego piśmiennictwa. Jest to anonimowo wypełniany zestaw 15 pytań dotyczących danych demograficznych, danych dotyczących chorób przewlekłych oraz stylu życia. Na podstawie odpowiedzi ankietowany uzyskuje krótką informację odnośnie stwierdzonych czynników ryzyka. Test ten wypełniło już ok. 100.000 Polaków. Dane zebrane podczas wypełniania testu posłużyły do stworzenia pracy naukowej opublikowanej przez doktora Jana Gietkę w 2018 roku w piśmie TERAPIA.

07.03.2018

Kolejny dzień bezpłatnych konsultacji za nami

Tym razem edycja dnia konsultacyjnego za 5 złotych nie była tak udana jak poprzednie. Z 12 osób zapisanych na konsultacje dotarło 8. Mamy nadzieję, że odnieśliście Państwo korzyści z tych wizyt i pozwoli to zwolnić miejsce w państwowych poradniach, do których terminy oczekiwania są bardzo długie. Zapraszamy na kolejny dzień konsultacyjny, który odbędzie się 15 września. Zapisy 3 września od godziny 16. Konsultował będzie dr Jan Gietka.

19.02.2018

Wszystkie terminy na dzień konsultacji za 5 PLN wyczerpane

Bardzo uprzejmie dziękujemy za szerokie zainteresowanie naszymi promocyjnymi konsultacjami. Niestety nie jesteśmy w stanie zaoferować tak wielu konsultacji, żeby przyjąć wszystkich chętnych. W tym roku wszystkie 10 terminów rozeszło się w ciągu niecałych 10 minut od rozpoczęcia zapisów. Chętnych zapraszamy za 6 miesięcy na kolejny dzień konsultacyjny.

19.02.2018

Zapisy na konsultacje za 5 złotych

Dzisiaj, już za kilka godzin zapraszamy do zapisów na konsultacje za 5 PLN. Konsultacje odbędą się 3 marca, w sobotę, w godzinach 12-15 w gabinecie przy ul. Czerniakowskiej 155. W tym roku konsultacje przeprowadzi dr Jakub Klapaczyński. Przygotowane przez nas terminy rozchodzą się zwykle w ciągu kilku minut, więc prosimy przygotować się równo na godzinę 16.00. Zapisy pod numerem telefonu: 534 43 44 43.

08.01.2018

Odwołane badania FibroScan w styczniu 2018

Najmocniej przepraszamy, ale zmuszeni byliśmy odwołać badania FibroScan zaplanowane na styczeń 2018 roku. Następny termin badań to koniec lutego 2018 roku. W najbliższym czasie poinformujemy o szczegółach.