Blog

Aktualności, wydarzenia

2019

10.04.2019

Zapraszamy na konsultacje chorych z PBC i świądem skóry

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić do kontaktu z naszą przychodnią chorych z potwierdzonym pierwotnym zapaleniem dróg żółciowych (niegdyś nazywanym "pierwotną marskością żółciową"oraz świądem skóry. Świąd jest jednym z najczęstszych objawów tej przewlekłej, autoimmunologicznej choroby dróg żółciowych i nierzadko jest bardzo trudny do opanowania przy pomocy dostępnych środków. Trwają jednak badania naukowe nad nowymi lekami stosowanymi w leczeniu świądu. Chorych z trudnym do leczenia świądem zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 511161606.

27.02.2019

FibroScan na stałe w Poradni Hepatolodzy!

Serdecznie zapraszamy na badania najnowszym aparatem FibroScan. Od początku marca 2019 w Poradni Hepatolodzy można wykonać badanie FibroScan praktycznie każdego dnia tygodnia. Zapraszamy chorych w celu sprawdzenia stanu swojej wątroby. W Przychodni korzystamy jedynie z bardziej wiarygodnej głowicy M, unikamy wykonywania badania głowicą XL. Z tego powodu u chorych ze znaczną otyłością uzyskanie wiarygodnego wyniku nie zawsze będzie możliwe. Oczywiście w takim przypadku opłata za badanie nie zostanie pobrana.
W przychodni Hepatolodzy badania elastograficzne wątroby są wykonywane przez lekarza – doświadczonego hepatologa, będącego certyfikowanym diagnostą badań FibroScanem z dużym doświadczeniem zarówno naukowym jak i praktycznym. Przed badaniem lekarz przeprowadzi krótki wywiad, a po badaniu otrzymacie Państwo dodatkowo krótki komentarz do swojego badania. Pracujemy na najnowszym aparacie firmy Echosens. W trudnych sytuacjach miejsce do wykonania pomiaru wyznaczamy drogą klasycznego badania ultrasonograficznego. W pierwszym roku proponujemy konkurencyjne ceny (220-260 PLN/badanie).

Wiele ważnych informacji na temat badania elastograficznego wątroby metodą FibroScan dostępnych jest w zakładce FibroScan.

02.02.2019

Przyjazd nie jest konieczny. Chorych spoza Warszawy zapraszamy na telekonsultacje.

W ostatnich czasie konsultowaliśmy wielu chorych, którzy przyjechali do nas spoza województwa mazowieckiego. Nie zawsze są to konsultacje, na których konieczny jest nasz kontakt osobisty, a mamy często wątpliwości czy przyjazd tylu kilometrów był koniecznością. Z drugiej strony chorzy Ci nie znaleźli naszej oferty konsultacji internetowych.
Jeśli nie ma konieczności ustalania skomplikowanego leczenia wymagającego pisania recept, chcielibyśmy Państwa zaprosić do konsultacji drogą internetową, przez komunikator Skype. Pełna oferta dostępna jest w dziale: telekonsultacje

07.01.2019

Odwołane badania FibroScan w styczniu 2019

Najmocniej Państwa przepraszamy, ale niestety byliśmy zmuszeni odwołać zaplanowane badania FibroScanem w nadchodzącym tygodniu.