Badania ultrasonograficzne

Korzystamy z ultrasonografów najwyższej klasy, bo "lepiej" w przypadku tych urządzeń oznacza dla Pacjenta i lekarza "widzieć i wiedzieć więcej"

Korzystamy z ultrasonografów najwyższej klasy, bo "lepiej" w przypadku tych urządzeń oznacza dla Pacjenta i lekarza "widzieć i wiedzieć więcej".

W 2021 roku wyposażyliśmy pracownię USG w nowy aparat klasy premium - Samsung RS80 Evo z 4 głowicami: do badań jamy brzusznej, naczyń, badań echokardiograficznych oraz głowicę do badań reumatologicznych i ortopedycznych o wysokiej częstotliwości.

Aparat USG wyposażyliśmy w najpotrzebniejsze funkcje, aby radiolodzy mieli możliwość rozpoznawania i oceniania zmian ogniskowych, których nie sposób oznaczyć na innych popularnie wykorzystywanych aparatach. Te funkcje to S-Harmonic, HQ-Vision, ClearVision, S-Flow oraz MV-Flow umożliwiający wizualizację systemu najdrobniejszych naczyń w badanym obszarze. Dla komfortu i czułości badania aparat wyposażony jest w duży, 23-calowy monitor, a w celu uzyskania większego komfortu pacjenta podczas badania używamy podgrzanego żelu.

Drugim aparatem używanym do niektórych badań jest najwyższej klasy aparat Mindray DC-8. Aparat ten jest specjalnie dedykowany do badań przeprowadzanych u części naszych pacjentów, np. chorych z otyłością olbrzymią. W tym aparacie używamy najwyższej klasy głowic Single Crystal. Urządzenie wyposażone jest w 3 głowice: convex do badań jamy brzusznej oraz sondy liniowe – do badań reumatologiczno-ortopedycznych i do badań naczyniowych.

Zespół ultrasonografistów naszej przychodni tworzą doświadczeni eksperci w badaniach ultrasonograficznych.

Jak jeszcze możemy pomóc?