Blog

Aktualności, wydarzenia

2014

28.11.2014

Wykład dra Klapaczyńskiego dotyczący interferonu i jego miejsca w terapii HCV

W czasie corocznych warsztatowych spotkań organizowanych w Warszawie dla lekarzy zajmujących się terapią wirusowych zapaleń wątroby dr J.Klapaczyński wykładał o roli interferonu w zmieniających się realiach leczenia WZW C.

14-15.11.2014

Dr J. Klapaczyński o zasadach stosowania terapii WZW C opartych o sofosbuwir

W czasie konferencji "Przewlekłe zapalenie wątroby typu B iC - optymalizacja leczenia" skierowanej do lekarzy chorób zakaźnych dr J. Klapaczyński przedstawił dane dotyczące bezpieczeństwa i zasady prowadzenia terapii WZW C przy użyciu sofosbuwiru. Ten lek jest w chwili obecnej wiodącym preparatem w grupie nowych leków przeciwwirusowych.

30.09.2014

Badania laboratoryjne krwi w Przychodni Hepatolodzy

W ramach rozwoju działalności przychodni od początku października 2014 otworzyliśmy punkt pobrań krwi. Wykwalifikowane pielęgniarki pobierają krew w godzinach 8-10 od poniedziałku do czwartku. W ofercie mamy pełen zakres badań hepatologicznych od podstawowych badań biochemicznych i serologicznych badań wirusowych poprzez badania genetyczne (badania obecności wirusów hepatotropowych i obecność mutacji dla zespołu Gilberta oraz hemochromatozy), aż do pełnej oferty badań autoimmunologicznych.

19.09.2014

Dr Jan Gietka wykłada zawiłości diagnostyki HBV

Jednym z prelegentów corocznej kurso-konferencji Spektrum był w tym roku Jan Gietka. Konferencja jest organizowana dla lekarzy rodzinnych z całej Polski oraz lekarzy zakaźników z mniejszych ośrodków. Organizatorzy zaprosili doktora do wygłoszenia wykładu dotyczącego diagnostyki przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu B.

12-13.09.2014

AASLD/EASL Special Conference on Hepatitis C w Nowym Jorku.

Dr Jakub Klapaczyński wziął udział w konferencji dotyczącej najnowszych możliwości leczenia WZW typu C w Stanach Zjednoczonych i Europie.

19-20.06.2014

Pierwsza edycja Hep Preceptorship 2014 w Bernie z udziałem dra Gietki

W dwudniowych interaktywnych warsztatach eksperckich dotyczących postępowania z chorymi z marskością wątroby uczestniczył dr Jan Gietka. Spotkanie miało służyć wymianie doświadczeń i poglądów dotyczących leczenia chorych z przewlekłymi chorobami wątroby.

21.06.2014

Dr Klapaczyński na międzynarodowych warsztatach Evolving Hepatitis Practice

W dniu 21.06.2014 odbyły się w Warszawie międzynarodowe warsztaty dotyczące wirusowych zapaleń wątroby. Wykłady prowadzili najwybitniejsi hepatolodzy europejscy. Na warsztaty zaproszonych było ok. 10 osób z Polski, w tym dr Jakub Klapaczyński.

08-10.05.2014

Dr Klapaczyński i Dr Skrzat-Wojdacz na Warsztatach Hepatologicznych

Kolejna edycja jednej z najważniejszych hepatologicznych konferencji w Polsce miała swoje miejsce w Józefowie. Przychodnię Hepatolodzy reprezentowali dr Agata Skrzat-Wojdacz i dr Jakub Klapaczyński.

10.04.2014

Do zespołu lekarskiego przychodni dołączyła dr Agata Skrzat

Trzecim lekarzem konsultującym chorych w Poradni jest dr Agata Skrzat, która specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu wirusowych zapaleń wątroby. Dr Skrzat przez pierwszy rok współpracy z Przychodnią Hepatolodzy będzie zastępować podczas nieobecności innych lekarzy Przychodni.

9-13.04.2014

Hepatologiczny kongres EASL w Londynie

Dr Klapaczyński i Dr Gietka wezmą udział w jednej z najważniejszych konferencji hepatologicznych, na której przedstawiane są najważniejsze odkrycia w danym roku w dziedzinie hepatologii. Szczególne zainteresowanie poświęcą tematom marskości wątroby, nowym lekom w terapii WZW C, autoimmunologicznym chorobom wątroby oraz najczęstszej obecnie chorobie wątroby - stłuszczeniowej chorobie wątroby. Zjazd EASL jest doskonałą okazją do wymiany poglądów i omawiania przyszłej współpracy naukowej ze specjalistami z innych klinik europejskich.

21-22.03.2014

Udział i wykład dr J.Klapaczyńskiego na Konferencji WIROSKOP

Obaj hepatolodzy z przychodni brali udział w corocznej konferencji WIROSKOP omawiającej aktualne doniesienia dotyczące wirusowych zapaleń wątroby. Dr Jakub Klapaczyński drugiego dnia konferencji zaprezentował wykład na temat połączena wrotno-systemowego redukującego ciśnienie w żyle wrotnej. Podczas wykładu przedstawił odległe wyniki zabiegów przeprowadzonych w Oddziale Hepatologii CSK MSW w Warszawie.

13-14.01.2014

Dr Jakub Klapaczyński uczestniczy w 7th Paris Hepatitis Conference

Na początku stycznia 2014 roku doktor Klapaczyński brał czynny udział w warsztatach dotyczących wirusowych zapaleń wątroby. Jest to jedna z najważniejszych konferencji wirusologicznych w Europie, gdzie omawiane są wszystkie najważniejsze odkrycia z zakresu terapii WZW z drugiego półrocza 2013 roku. Konferencja jest oganizowana przez legendarnego hepatologa francuskiego prof. P.Marcellina.