Blog

Aktualności, wydarzenia

2015

30.11.2015

27.02.2016 - kolejny dzień konsultacji hepatologicznych za 5 PLN

Mamy przyjemność po raz kolejny zaproponować dzień konsultacji za symbolicznie niską cenę. W sobotę 27.02.2016 w godzinach przedpołudniowych każda konsultacja hepatologiczna kosztować będzie 5 PLN. Zapraszamy jedynie CHORYCH PIERWSZORAZOWYCH. Problemy hepatologiczne chorych konsultować będzie tym razem dr Jakub Klapaczyński. Konsultacje będą się odbywać W INNYM MIEJSCU Warszawy niż główna siedziba poradni - w gabinecie przy ul. Czerniakowskiej 155 lok. 108 (suterena, przy sklepie wędkarskim), na rogu ulicy Czerniakowskiej i Szwoleżerów. Liczba konsultacji jest ograniczona. Zapisy na 2 tygodnie przed konsultacją - 25.01.2016 od godziny 16.00 wyjątkowo tylko pod numerem telefonu 601390600. PROSIMY NIE DZWONIĆ W TEJ SPRAWIE DO RECEPCJI PRZYCHODNI!

21.11.2015

Doktor Jakub Klapaczyński na Konferencji AASLD w San Francisco

Dr Jakub Klapaczyński zapoznał się z wynikami najnowszych prac dotyczących chorób wątroby na dorocznej konferencji Amerykańskiego Towarzystwa Badań nad Chorobami Wątroby (AASLD), która odbyła się w San Francisco w dniach 13-17.11.2015 roku. Na konferencji zaprezentowano m.in. wyniki skuteczności najnowszych, niedostępnych w Europie leków stosowanych terapii zakażenia HCV, wyniki badań nad nowymi lekami w PWZW typu B.

26.09.2015

Dr Jan Gietka o szczepieniach p/wzw B na konferencji Spektrum

Podobnie jak w zeszłym roku, także i w tym roku dr Jan Gietka został zaproszony do udziału w konferencji SPECTRUM dla lekarzy rodzinnych i specjalistów chorób zakaźnych spoza Warszawy. W tym roku dr Gietka omówił najnowsze wytyczne dotyczące wykonywania szczepień przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Jest to temat żywego zainteresowania lekarzy POZ i spotkał się on tym samym z intensywną i ciekawą dyskusją.

31.08.2015

Jan Gietka na European Young Hepatologists Workshop

W dniach 27-29.08.2015 dr Jan Gietka uczestniczył w warsztatach hepatologicznych organizowanych przez europejską oganizację edukacyjną The International Coalition of Hepatology Education Providers (IC-HEP). Warsztaty były okazją do rozmowy z czołowymi hepatologami europejskimi m.in. prof. Colombo z Mediolany, prof. Marcellinem z Paryża, prof. Negro z Genewy. Warsztaty dotyczyły leczenia alkoholowej choroby wątroby, leczenia marskości wątroby, najnowszych leków stosowanych w leczeniu PWZW typu C.

04.08.2015

Wszystkie miejsca na dzień konsultacji za 5 złotych zarezerwowane

Cieszymy się z bardzo dużego zainteresowania naszą ofertą powszechnie dostępnych konsultacji. Zapisanych zapraszamy do gabinetu przy ulicy Czerniakowskiej 155 lok.108, na rogu Czerniakowskiej i Szwoleżerów, przy sklepie wędkarskim. Liczymy, że w ten sposób uda się pomóc komuś kto w innych okolicznościach nie byłby skonsultowany hepatologicznie. Zapraszamy na kolejne organizowane tego typu wydarzenia za kilka miesięcy. Proszę odwiedzać naszą stronę. Jak tylko ustalimy termin, podamy go do publicznej wiadomości.

18.05.2015

Dzień z konsultacjami za 5 PLN - 22 sierpnia 2015

Chcielibyśmy Państwa uprzejmie poinformować, że zdecydowaliśmy się wyznaczać raz na jakiś czas jeden dzień, w którym będziemy konsultować chorych, którzy z różnych powodów nie są w stanie przyjść do nas na konsultację. Każda konsultacja w danym dniu będzie kosztować 5 PLN. W ten sposób konsultujemy jedynie chorych pierwszorazowych. Pierwszym dniem z takimi konsultacjami będzie sobota, 22.08.2015 w godzinach popołudniowych, a konsultować będzie dr Jan Gietka. Konsultacje będą się odbywać w innym miejscu Warszawy niż główna siedziba poradni - w gabinecie przy ul. Czerniakowskiej 155 lok. 108 (suterena, przy sklepie wędkarskim). Liczba konsultacji jest ograniczona. Zapisy na miesiąc przed konsultacją - od 03.08.2015 od godziny 16.00 wyjątkowo tylko pod numerem telefonu 601390600. PROSIMY NIE DZWONIĆ W TEJ SPRAWIE DO RECEPCJI PRZYCHODNI!

04.05.2015

Nowy program terapeutyczny dla chorych z PZW typu C

Z niepokojem i rosnącymi nadziejami oczekiwaliśmy na nowy program lekowy leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu C. Szczegóły programu zostały ujawnione pod koniec kwietnia 2015 roku. Nowy program lekowy zmienia podstawowy standard postępowania z chorymi zakażonymi genotypem 1 HCV (ponad 85% chorych z HCV w Polsce). Nadal utrzymano leczenie bazujące na pegylowanym interferonie i rybawirynie, jednak standardem jest obecnie leczenie trójlekowe z dodatkiem inhibitora proteazy pierwszej generacji, pierwszej lub drugiej fali. W nowym programie refundacją zostało objęte leczenie z użyciem simeprewiru, jednego z pierwszych leków, które są nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne i nie zwiększają dramatycznie obfitej listy działań niepożądanych związanej z terapią dwulekową - PEG-IFN+RBV. W stosunku do terapii podwójnej, skuteczność tego leczenia wzrasta o kilkadziesiąt procent. Osobiście cieszymy się, że zalecana u ogromnej większości chorych będących pod naszą opieką, strategia odwlekania wcześniejszego, niedoskonałego leczenia była dobrym wyjściem i zaczynają się pojawiać terapie dające znacznie większą szansę na całkowite wyleczenie. Ponadto dostępność simeprewiru otwiera drogę do stosowania połączeń bezinterferonowych z innymi lekami działającymi bezpośrednio przeciwwirusowo. Skuteczność takich schematów sięga 98% przy bardzo dużej wygodzie i bezpieczeństwie prowadzenia terapii.

15.03.2015

Dojazd metrem bezpośrednio do przychodni!

Po otwarciu drugiej linii metra dojazd do przychodni stał się znacznie łatwiejszy. Należy wysiąść na stacji Metro Nowy Świat-Uniwersytet. Przychodnia mieści się ok. 150 m od wyjścia z metra.

07.02.2015

Dr Skrzat-Wojdacz na warsztatach Hepatology Perspectives 2015

Pani Doktor Agata Skrzat-Wojdacz wzięła udział w warsztatach hepatologicznych organizowanych przez prof. Geoffreya Dusheiko w Londynie. Warsztaty służyły wymianie poglądów dotyczących nowych metod leczenia w hepatologii.

07.02.2015

Warsztaty w Royal Free Hospital z udziałem dr J. Klapaczyńskiego

Doktor Jakub Klapaczyński brał udział w kilkudniowych warsztatach hepatologicznych w słynnym Londyńskim Royal Free Hospital z cyklu Sheila Sherlock's "Update in hepatology and digestive diseases" prowadzonych przez najwybitniejsze w Europie autorytety zajmujące się poszczególnymi chorobami wątroby. Były to interaktywne warsztaty, których celem jest wymiana poglądów dotyczących postępów w hepatologii oraz aktualnych możliwości leczenia chorób wątroby.