Blog

Aktualności, wydarzenia

2017

12.12.2017

FibroScan w styczniu 2018 roku w Przychodni Hepatolodzy

W dniach 10-13.01.2017 (środa-sobota) zapraszamy na badania elastograficzne najnowszym aparatem FibroScan. Zapisy w recepcji przychodni pod numerem telefonu 22-8261160.

Jest to badanie, w którym dokonujemy pomiaru zaawansowania choroby wątroby. W miarę trwania różnych chorób wątroby dochodzi do niszczenia miąższu narządu i postępu w kierunku marskości. W miarę postępu włóknienia wątroba staje się coraz bardziej sztywna i twarda. FibroScan mierzy sztywność miąższu wątroby podczas badania wykorzystującego zasady ultrasonograficzne. Jest szeroko wykorzystywany w najlepszych ośrodkach europejskich do oceny zaawansowania i mierzenia postępu chorób wątroby. W takiej sytuacji badania wykonuje się w określonych odstępach czasu. W części wskazań wyeliminował on potrzebę wykonywania biopsji wątroby. Badanie trwa 10 minut, jest niebolesne, a wynik jest wydawany choremu po zakończeniu badania.

Dlaczego warto badanie wykonać u nas? W przychodni Hepatolodzy badania elastograficzne wątroby są wykonywane przez lekarza – doświadczonego hepatologa, będącego certyfikowanym diagnostą badań FibroScanem z dużym doświadczeniem zarówno naukowym jak i praktycznym. Pracujemy na najnowszych aparatach – FibroScan 430 i 530. W trudnych sytuacjach miejsce do wykonania pomiaru wyznaczamy drogą klasycznego badania ultrasonograficznego. Oferujemy również atrakcyjne ceny, ze zniżkami dla chorych będących pod naszą stałą opieką.

Wiele ważnych informacji na temat badania elastograficznego wątroby metodą FibroScan dostępnych jest w zakładce FibroScan.

22.11.2017

Warsztaty w Mediolanie

Dr Jan Gietka uczestniczył w krótkim kursie i warsztatach w Mediolanie w klinice prof. Massimo Colombo i Alessio Aghemo. Warsztaty skupiały się na trzech kwestiach: leczeniu marskości wątroby, postępach w leczeniu raka wątrobowokomórkowego (Mediolan to ośrodek specjalizujący się w nowoczesnej terapii tego nowotworu) oraz tym co szczególnie interesuje doktora Jana Gietkę - autoimmunologicznych chorobach wątroby. Dr Gietka mógł wymienić doświadczenia w ciekawej dyskusji z dr Aną Lleo, mediolańskim specjalistą leczenia chorób cholestatycznych i autoimmunologicznego zapalenia wątroby.

13-15.11.2017

Dr Klapaczyński na kongresie AASLD

Dr Klapaczyński bierze udział w cyklicznych spotkaniach hepatologów w wiodących europejskich ośrodkach „Clinical Hepatology Preceptorship V” w Klinice Hepatologii Uniwersytetu w Porto. Tym razem spotkanie ma charakter wyjątkowo praktyczny. Dr Klapaczyński będzie m.in asystował w wykonywaniu procedur niedostępnych w Polsce, jak przezszyjna biopsja wątroby oraz uczestniczył w spotkaniach poświęconych analizie trudnych przypadków chorych leczonych w miejscowej Klinice Hepatologii.

29.10.2017

Telekonsultacje z hepatologiem

Dla osób chcących się skonsultować z naszymi lekarzami mieszkających daleko lub naszych chorych, którzy nie mogą w danej chwili do nas dotrzeć stworzyliśmy możliwość kosnultacji z naszymi lekarzami drogą internetową przez komunikator Skype. Rozmowy przez ten komunikator są szyfrowane i przez to bezpieczne. Konsultacje umawiamy pod specjalnym adresem e-mailowy: telekonsultacje@hepatolodzy.pl i odbywają się obe sw ściśle określone dni miesiąca. Wszelkie informacje dostępne są tutaj.

20.10.2017

Paracentezy w Poradni Hepatolodzy

W dniu dzisiejszym w godzinach rannych przeprowadzona została pierwsza paracenteza w Poradni Hepatolodzy. Zabieg ten polega na upuście płynu puchlinowego z wodobrzusza chorego z marskością wątroby. Paracenteza jest metodą, po którą dość rzadko sięgają klinicyści w wielu polskich ośrodkach chociaż jest to zabieg niezwykle bezpieczny, szybko przynoszący ulgę choremu z masywnym wodobrzuszem. Zabieg ten podstawową formą leczenia opornego na leczenie wodobrzusza i jest bezpieczniejszy dla nerek niż ciągłe odwadnianie presją diuretyków. W Poradni Hepatolodzy przy paracentezach większych niż 5 l stosujemy uzupełnianie albumin w ilości 8g na każdy litr upuszczonego płynu. Na próbce pobranego płynu wskazane jest przeprowadzenie badanie ogólnego, wykonanie posiewu oraz badania cytologicznego.

10.09.2017

Kolejny dzień bezpłatnych konsultacji za nami

Za nami kolejny dzień bezpłatnych konsultacji. W naszej ocenie ta odsłona była wyjątkowo udana. Mamy poczucie, że konsultowani pacjenci skorzystali z naszej wiedzy, a i my jesteśmy wdzięczni, bo dzięki każdemu spotkaniu z pacjentem możemy się czegoś nowego nauczyć. Żal jedynie, że dwie konsultacje się nie odbyły - jedna została odwołana przez chorego na kilka dni przed dniem spotkania, a drugi chory w ogóle nie przyszedł na konsultację. W dwóch przypadkach oczekiwanie na pierwszą konsultację w Poradni Hepatologicznej na NFZ było bezcelowe - sprawę rozwiązaliśmy podczas tej jednej konsultacji i wizytę w Poradni NFZ chory może odwołać, przez co termin ten będzie można oddać komuś innemu. Liczymy na równie żywy odzew w kolejnych odsłonach dnia "konsultacji za 5 PLN". Zapraszamy kolejnych pacjentów już 3 marca 2018. Konsultacje przeprowadzi dr Jakub Klapaczyński.

21.08.2017

Wszystkie miejsca konsultacyjne na 9 września zajęte

[AKTUALIZACJA g.16:06] Uprzejmie informujemy, że wszystkie miejsca na konsultacje promocyjne na 9 września zostały zajęte. Bardzo dziękujemy za zainteresowanie. Wszystkie 10 miejsc zostało zarezerwowanych w ciągu pierwszych 5 minut przyjmowania zapisów. Liczba nieodebranych połączeń w ciągu 6 minut od godziny 16.00 sięgnęła 12. Bardzo przepraszamy wszystkich, którzy nie zdołali się zapisać i zapraszamy na następny promocyjny dzień za pół roku.

17.08.2017

W poniedziałek 21.08 zapisy na dzień konsultacji za 5 PLN

W najbliższy poniedziałek, 21.08.2017 od godziny 16.00 przyjmujemy zapisy na konsultacje z 5 PLN. Proszę cierpliwie dzwonić, a szczególnie wyczekać jeśli uda się Państwu dostać na połączenie oczekujące. Zwykle wszystkie kilkanaście terminów konsultacji jest zajmowane w ciągu pierwszych 10-15 minut zapisów. Gdy tylko zapełniamy wszystkie miejsca informujemy na stronie internetowej, więc prosimy ją odświeżać.

Konsultacje będą odbywać się w dniu 09.09.2017 (sobota) od godziny 11.00 w innym miejscu niż nasza główna siedziba, tj. w gabinecie przy ul. Czerniakowskiej 155 lok. 108 (wejście od ul. Czerniakowskiej). Konsultował będzie dr Jan Gietka. Osoby, którym nie uda się zapisać zapraszamy na kolejny dzień konsultacji za 5 PLN w marcu 2018 roku.

28.07.2017

Badania FibroScan w przychodni we wrześniu 2017 roku

W dniach 13-16.09.2017 po raz kolejny będziemy wykonywać badania FibroScan w Przychodni Hepatolodzy. Zapisy od sierpnia w recepcji Przychodni.

1-3.06.2017

XIX Konferencja Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego

Dr Jakub Klapaczyński prezentował doświadczenia własne poprawy włóknienia wątroby u chorych wyleczonych z WZW C na dorocznej konferencji Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego– największym i najważniejszym kongresie hepatologicznym w Polsce.

15.05.2017

Dr Jan Gietka wśród 70 hepatologów z całego świata na warsztatach w Paryżu

Kolejna edycja Hepatology Academy odbyła się w dniach 11-13.05.2017 w Paryżu. Na warsztatach z udziałem najwybitniejszych wykładowców z dziedziny hepatologii omawiano sytuację epidemiologiczną oraz finansowanie leczenia przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C w różnych krajach świata. Przedstawiono również plan globalnego opanowania zakażenia HCV do roku 2030. Spotkanie było również możliwością wymiany doświadczeń z osobami z innych polskich ośrodków. Bardzo ciekawy jest fakt dysproporcji w dostępie do nowoczesnego leczenia między różnymi centrami leczenia HCV. Wydaje się, że większość ośrodków włącza do leczenia w ciągu 3-6 miesięcy, jednak są miejsca, gdzie na leczenie czeka się nawet ponad 2 lata.

25.04.2017

Jak pić alkohol redukując jego szkodliwy wpływ na wątrobę

Zapraszamy do obejrzenia wideo, które nakręciliśmy przy udziale sponsora - firmy Sanofi Aventis, w którym przeprowadziliśmy dyskusję na temat picia alkoholu i jego szkodliwości dla wątroby. Jak pić, żeby ryzyko uszkodzenia tego narządu było jak najmniejsze? Czy każdy alkohol szkodzi tak samo? Jakie są bezpieczne granice picia alkoholu?

Aby zobaczyć wideo kliknij tutaj.

24.04.2017

Kolejne badania FibroScan w Przychodni Hepatolodzy w czerwcu

W dniach 7-10.06.2017 zapraszamy na kolejną edycję badań elastograficznych przy użyciu FibroScanu. Zapisy w recepcji Przychodni.

Dlaczego warto badanie wykonać u nas? W przychodni Hepatolodzy badania elastograficzne wątroby są wykonywane przez lekarza – doświadczonego hepatologa, będącego certyfikowanym diagnostą badań FibroScanem z dużym doświadczeniem zarówno naukowym jak i praktycznym. Pracujemy na najnowszym aparacie – FibroScan 530. W trudnych sytuacjach miejsce do wykonania pomiaru wyznaczamy drogą klasycznego badania ultrasonograficznego. Oferujemy również atrakcyjne ceny, ze zniżkami dla chorych będących pod naszą stałą opieką.

Wiele ważnych informacji na temat badania elastograficznego wątroby metodą FibroScan dostępnych jest w zakładce FibroScan.

08.04.2017

Dr Jan Gietka na Kongresie EASL

W dniach 19-21.04.2017 dr Jan Gietka będzie uczestniczył w jednym z najważniejszych spotkań hepatologicznych - kongresie Europejskiego Towarzystwa Badań nad Chorobami Wątroby (EASL). Co oczywiste, w tych dniach nie będzie przyjmował w przychodni. Zapraszamy na konsultacje w ostatnim tygodniu kwietnia.

05.04.2017

Pierwsze badania FibroScan w Poradni Hepatolodzy

Pierwsze badania FibroScan wykonane w naszej przychodni wypadły znakomicie technicznie. W kilku przypadkach miejsce do badania wyznaczone zostało przy pomocy USG, żeby uniknąć zaburzeń obrazu i znaleźć miejsce, w którym wątroba jest najbardziej jednorodna. Wiarygodność mierzona rozrzutem międzykwartylowym (IQR/med) nie przekroczyła 15%, a u większości wyniosła mniej niż 10% przez co badania należy traktować z dużą wiarygodnością, co nie zawsze jest normą w przypadku tego badania. Cieszymy się z tego, że możemy Państwu zaproponować nowe metody diagnostyczne w naszej przychodni.

04.04.2017

Ponad 1500 chorych z chorobą stłuszczeniową w Poradni Chorób Wątroby Hepatolodzy

W naszej Przychodni w tym tygodniu przyjęliśmy 1500. chorego ze stłuszczeniową chorobą wątroby! Niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby jest najczęstszą przyczyną hipertransaminazemii w krajach rozwiniętych. Uważa się, że dotyka ona 10-20% Polaków. Większość z nich choruje na łagodne stłuszczenie proste, ale część cierpi na niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby (NASH) związane z ryzykiem marskości wątroby, a następnie raka tego narządu. W każdym tygodniu przyjmujemy i rozpoczynamy wielokierunkowe leczenie u ok. 10 chorych z NAFLD stając się jednym z największych ośrodków hepatologicznych w kraju.

27.01.2017

Urlopy lutowe

Dr Jakub Klapaczyński będzie na urlopie w dniach 20-24.02.2017. Dr Jan Gietka w lutym zaplanował 2 tygodnie urlopu. Aby dokończyć swoje zobowiązania naukowe, nie będzie przyjmował w dniach 04-12.02.2017, a na urlopie wypoczynkowym będzie w dniach 18-26.02.2017. Z powodu nieobecności będzie przyjmował w dodatkowe dni w pozostałych tygodniach lutego.

10.01.2017

Już za miesiąc zapisy na kolejny dzień konsultacji za 5 złotych

Osobom czekającym na nasze konsultacje za 5 złotych przypominamy, że już wkrótce zapisy. 13 lutego po godzinie 16.00 zapisy przyjmował będzie dr Jan Gietka. Konsultacje odbędą się 4 marca. Ponownie przypominamy, że zapisy na konsultacje za 5 PLN będą pod innym telefonem: 601390600. Zapraszamy!