Blog

Aktualności, wydarzenia

2018

17.12.2018

FibroScan w styczniu 2019

Zapraszamy Państwa do naszej przychodni od środy 09.01 do soboty 12.01 na badania FibroScan. Zapisy od dzisiaj w recepcji przychodni pod numerem telefonu 22-8261160.

Czym jest FibroScan?

Jest to badanie, w którym dokonujemy pomiaru zaawansowania choroby wątroby. W miarę trwania różnych chorób wątroby dochodzi do niszczenia miąższu narządu i postępu w kierunku marskości. W miarę postępu włóknienia wątroba staje się coraz bardziej sztywna i twarda. FibroScan mierzy sztywność miąższu wątroby podczas badania wykorzystującego zasady ultrasonograficzne. Jest szeroko wykorzystywany w najlepszych ośrodkach europejskich do oceny zaawansowania i mierzenia postępu chorób wątroby. W takiej sytuacji badania wykonuje się w określonych odstępach czasu. W części wskazań wyeliminował on potrzebę wykonywania biopsji wątroby. Badanie trwa 10 minut, jest niebolesne, a wynik jest wydawany choremu po zakończeniu badania.

Dlaczego warto badanie wykonać u nas? W przychodni Hepatolodzy badania elastograficzne wątroby są wykonywane przez lekarza – doświadczonego hepatologa, będącego certyfikowanym diagnostą badań FibroScanem z dużym doświadczeniem zarówno naukowym jak i praktycznym. Pracujemy na najnowszych aparatach – FibroScan 430 i 530. W trudnych sytuacjach miejsce do wykonania pomiaru wyznaczamy drogą klasycznego badania ultrasonograficznego. Oferujemy również atrakcyjne ceny, ze zniżkami dla chorych będących pod naszą stałą opieką.

Wiele ważnych informacji na temat badania elastograficznego wątroby metodą FibroScan dostępnych jest w zakładce FibroScan.

05.12.2018

Hepatolodzy o cholestazie ciężarnych w prestiżowej Medycynie po Dyplomie

W listopadowym numerze najważniejszego polskiego periodyku dla internistów - Medycyny po Dyplomie - aktualne zalecenia i swoje doświadczenia przedstawili hepatolodzy z naszej poradni. Dr Jan Gietka i dr Jakub Klapaczyński przedstawili m.in. pogląd o nadrozpoznawalności cholestazy ciężarnych. W artykule przedstawiono również podstawowe różnicowanie chorób wątroby w ciąży oraz różnicowanie chorób przebiegających ze świądem. Polecamy lekturę. Autorzy zwrócili uwagę na przystępny język, gdyż pismo kierowane jest również do internistów, lekarzy rodzinnych oraz lekarzy innych specjalności niż gastroenterolodzy i hepatolodzy.

22.11.2018

Dr Klapaczyński wśród członków panelu dyskusyjnego dotyczącego wzw typu C

Dr Klapaczyński członkiem panelu dyskusyjnego międzynarodowego spotkania dotyczącego terapii WZW C. Webinar organizowany w Warszawie łączący ośrodki hepatologicznych w Europie.

24.10.2018

Stulecie Państwowego Zakładu Higieny !

„Eliminacja HCV z populacji jest możliwa” - dr Klapaczyński prezentuje w ramach obchodów stulecia istnienia Państwowego Zakładu Higieny wykład dotyczący zmieniającej się sytuacji chorych z WZW typu C.

03.09.2018

Wszystkie terminy na dzień konsultacji za 5 PLN wyczerpane

Bardzo uprzejmie dziękujemy za szerokie zainteresowanie naszymi promocyjnymi konsultacjami. Niestety nie jesteśmy w stanie zaoferować tak wielu konsultacji, żeby przyjąć wszystkich chętnych. W tym roku wszystkie 10 terminów rozeszło się w ciągu niecałych 15 minut od rozpoczęcia zapisów. Chętnych zapraszamy za 6 miesięcy na kolejny dzień konsultacyjny. Termin wyznaczyliśmy na 16.03.2019.

02.09.2018

Zapisy na dzień konsultacji za 5 PLN

Już za kilkanaście godzin, jutro, tj. 03.09.2018 od godziny 16.00 zapisy na dzień konsultacji za 5 PLN. Przygotowaliśmy dla Państwa 12 terminów konsultacyjnych. Gdy tylko wyczerpią się wszystkie miejsca, poinformujemy na stronie internetowej w dziale aktualności (blog). W przypadku nieobecności uprzejmie prosimy o odwołanie wizyty przed konsultacją, gdyż w poprzednich edycjach 2-3 umówionych pacjentów nie docierało. Odwoływać wizyty można pod numerem telefonu 601390600 lub 531161699 w godzinach 16-19.

10.08.2018

Terminy FibroScanu we wrześniu 2018

Ustaliliśmy terminy wykonywania badania FibroScan we wrześniu 2018 roku w naszej przychodni. Zapraszamy Państwa od środy, 05.09 do soboty 08.09. Zapisy od dzisiaj w recepcji przychodni pod numerem telefonu 22-8261160.

09.06.2018

Warsztaty we Frankfurcie

W dniach 7-8.06.2018 dr Jan Gietka przebywał na warsztatach hepatologicznych w Uniwersyteckim Szpitalu we Franfurcie. W Klinice Profesora Stefana Zeuzema omawiane były m.in. tematy będące szczególnymi zainteresowaniami naszego doktora: autoimmunologiczne choroby wątroby oraz marskość i nadciśnienie wrotne. Szczególnie ciekawym punktem programu warsztatów było uczestnictwo w kilkugodzinnym obchodzie lekarskim na Oddziałach Hepatologicznych z wymianą wrażeń dotyczących rozpoznań szczególnie ciekawych i trudnych przypadków diagnostycznych. Warsztaty te kończyły kilkuletni program międzynarodowych eksperckich kursów hepatologicznych Hepatology Academy.

7-9.05.2018

XX Konferencja Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego

Na dorocznej konferencji Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego – największym i najważniejszym kongresie hepatologicznym w Polsce, dr Jakub Klapaczyński prezentuje doskonałe wyniki własne leczenia WZW C (ze skutecznością przekraczajacą 99%).

07.04.2018

Dr Klapaczyński na kongresie EASL

W dniach 10-15.04.2018 doktor Jakub Klapaczyński nie będzie przyjmował w Poradni, gdyż będzie uczestniczył w kongresie Europejskiego Towarzystwa Badań nad Chorobami Wątroby. Zapraszamy na konsultacje do doktora w przyszłym tygodniu.

20.03.2018

Praca naukowa dotycząca stanu naszej wątroby

W marcowym numerze medycznego czasopisma TERAPIA ukazał się artykuł autorstwa doktora Jana Gietki opisujący czynniki ryzyka różnych chorób wątroby w polskiej populacji. Praca była opracowaniem wyników prawie 60 tys. anonimowych ankiet wypełnionych w ramach "Ogólnopolskiego testu wątroby" - kampanii społeczno-edukacyjnej, która od kwietnia 2017 roku prowadzona jest w internecie i ogólnopolskich mediach.

19.03.2018

Ogólnopolski test wątroby

Od kwietnia 2017 roku dostępny jest on-line kwestionariusz czynników ryzyka chorób wątroby w ramach akcji "Szczęśliwa wątroba, szczęśliwy Ty". Kwestionariusz ten zaprojektowany został przez doktora Jana Gietkę z Przychodni Hepatolodzy na podstawie aktualnie dostępnego piśmiennictwa. Jest to anonimowo wypełniany zestaw 15 pytań dotyczących danych demograficznych, danych dotyczących chorób przewlekłych oraz stylu życia. Na podstawie odpowiedzi ankietowany uzyskuje krótką informację odnośnie stwierdzonych czynników ryzyka. Test ten wypełniło już ok. 100.000 Polaków. Dane zebrane podczas wypełniania testu posłużyły do stworzenia pracy naukowej opublikowanej przez doktora Jana Gietkę w 2018 roku w piśmie TERAPIA.

15.03.2018

Dr Klapaczyński autorem wytycznych Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS

Do rokrocznie wydawanych zaleceń postępowania z chorymi zakażonymi HIV w Polsce, Dr Klapaczyński przygotował zagadnienia dotyczące rosnącego problemu metabolicznych chorób wątroby u osób zakażonych HIV.

07.03.2018

Kolejny dzień bezpłatnych konsultacji za nami

Tym razem edycja dnia konsultacyjnego za 5 złotych nie była tak udana jak poprzednie. Z 12 osób zapisanych na konsultacje dotarło 8. Mamy nadzieję, że odnieśliście Państwo korzyści z tych wizyt i pozwoli to zwolnić miejsce w państwowych poradniach, do których terminy oczekiwania są bardzo długie. Zapraszamy na kolejny dzień konsultacyjny, który odbędzie się 15 września. Zapisy 3 września od godziny 16. Konsultował będzie dr Jan Gietka.

08.01.2018

Odwołane badania FibroScan w styczniu 2018

Najmocniej przepraszamy, ale zmuszeni byliśmy odwołać badania FibroScan zaplanowane na styczeń 2018 roku. Następny termin badań to koniec lutego 2018 roku. W najbliższym czasie poinformujemy o szczegółach.