Blog

Aktualności, wydarzenia

2021

21.08.2021

Pierwotne zapalenie dróg żółciowych (pierwotna marskość żółciowa) - badania z nowymi lekami

W Poradni Hepatolodzy w Warszawie uczestniczymy w badaniach naukowych nad nowymi lekami, które w kolejnych latach mają pomóc skuteczniej leczyć choroby wątroby. Często są one szansą dla chorych na nowe, eksperymentalne leczenie dające większe możliwości uzyskania poprawy niż standardowe postępowanie. W naszej przychodni oferujemy obecnie udział w kilku badaniach dla chorych z pierwotnym zapaleniem dróg żółciowych (PBC).
1. Obecnie prowadzimy rekrutację do badania dla chorych z PBC i świądem skóry. Stosujemy lek, który nie tylko hamuje ten bardzo trudny do leczenia objaw występujący u niektórych chorych, ale też może dawać poprawę w zakresie zapalenia wątroby.
2. Mamy również badanie z lekiem, który w poprzednich fazach badań zmniejszał włóknienie u chorych z PBC. Gdyby się to potwierdziło w badaniu, w którym uczestniczymy byłaby to hepatologiczna sensacja. W chwili obecnej nie mamy żadnego leczenia, który może cofać ten kluczowy w niszczeniu wątroby proces. Do tego badania zapraszamy osoby z PBC i włóknieniem >8.8 kPa w FibroScanie.
3. Będziemy prowadzili również badanie z użyciem zupełnie nowego leku, stosowanego w przypadku niewystarczającej skuteczności dotychczasowego leczenia w PBC. Kryteria do tego badania będą proste i zakładają jedynie aktywność fosfatazy zasadowej wyższą niż 1,5 raza górna granica normy dla tego enzymu.
W celu uzyskania dalszych informacji proszę kontaktować się z nami pod numerem telefonu: 601390600.

10.03.2021

Rekrutacja do badania dla chorych z PZW typu B zakończona

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że sponsor badania zakończył rekrutację do badania II fazy dla chorych z przewlekłym wirusowym zapaleniem wątroby typu B, w którym mieliśmy przyjemność brać udział. Osoby zainteresowane zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej, na której będziemy informować o nowych badaniach klinicznych.

09.03.2021

Zabiegi - krwioupusty, paracentezy

Drodzy Państwo, po trudnym okresie przejściowym związanym z przenosinami do nowej przychodni możemy ogłosić, że wszystko działa tak jak powinno. Jesteśmy w stanie wykonywać kilka paracentez tygodniowo, kilka krwioupustów. Dr Elżbieta Dziuba wykonuje na znakomitym aparacie badania ultrasonograficzne. Zapraszamy.

29.01.2021

Nowa przychodnia!!!

Od 10.02.2021 przenosimy się do nowej siedziby, w której będziemy mogli rozwinąć skrzydła. Od teraz będziecie Państwo odwiedzać nas przy ul.Sierakowskiego 4 lok.U3, po środku pasażu między ulicami Wrzesińską i Sierakowskiego w nowo wybudowanej kamienicy Portu Praskiego. Na miejscu będziemy mogli Państwu zaoferować konsultacje, badania elastograficzne, ale również w naszej ofercie pojawią się badania gastroskopowe (konieczne praktycznie u każdego chorego ze świeżo rozpoznaną marskością wątroby) oraz kolonoskopia. Badania USG całej jamy brzusznej, w tym przewlekłe monitorowanie zmian ogniskowych będzie wykonywać w naszej przychodni doświadczona radiolog - dr Elżbieta Dziuba. W celu możliwie najdokładniejszej oceny struktur jamy brzusznej, przepływów w naczyniach zakupiliśmy sprzęt ultrasonograficzny najwyższej klasy Samsung RS80 Evo. W nowej przychodni powrócimy do wykonywania punkcji wodobrzusza, krwioupustów oraz będziemy mieli bardzo szeroką ofertę badań laboratoryjnych. Zapisy pod numerem telefonu 22-8261160.

28.01.2021

Badanie kliniczne dla chorych z WZW B

Informujemy, że nadal rekrutujemy chorych z nieleczonym WZW typu B do badania klinicznego z użyciem nowoczesnego leczenia blokującego replikację nie tylko wirusa, ale nawet białka HBsAg. W ten sposób chcemy uczulić chorego na to białko po przerwaniu leków, gdy ponownie, po nieobecności pojawi się antygen HBs. Zapraszamy do kontaktu e-mailowego z przychodnią i na bezpłatne spotkania informacyjne.

25.01.2021

Nowe ceny

Wraz z otwarciem nowej przychodni zmuszeni jesteśmy również nieznacznie podnieść ceny naszych konsultacji. Od 10.02.2021 konsultacje pierwszorazowe będą kosztować 200 PLN, a każda kolejna 160 PLN.

01.01.2021

Poradnia Hepatolodzy w nowym miejscu

Od lutego/marca 2021 roku Poradnia Hepatolodzy przeniesie się do nowego miejsca. Po ponad roku przygotowań, zaprosimy Państwa na konsultacje w zupełnie nowej, przestronnej przychodni. Wraz z nową lokalizacją pojawią się do tej pory niedostępne możliwości diagnostyczne. Będziemy mogli zaproponować naszym chorym badania ultrasonograficzne u specjalnie zaproszonych specjalistów-radiologów specjalizujących się w ocenie wątroby i dróg żółciowych. Chorzy na choroby wątroby będą mogli wykonać gastro- i kolonoskopię (w tym również zabiegi w narkozie). Na szerszą skalę zaproponujemy szereg zabiegów - nakłucia jamy otrzewnej w celu spuszczenia i zbadania płynu z brzucha, wrócimy do wykonywania krwioupustów. Nadal wykonywać będziemy badania elastograficzne, będziemy mieli również bardzo szeroką ofertę badań laboratoryjnych w konkurencyjnych cenach. Planujemy uruchomić program leczenia i stałej opieki u pacjentów z przewlekłym wirusowym zapaleniem wątroby typu B, zaoferujemy pełną diagnostykę zakażeń HCV (wiremia, genotypowanie, badania elastograficzne.