Blog

Aktualności, wydarzenia

2022

20.08.2022

Krwioupusty w Warszawie w Przychodni Hepatolodzy

Jeśli potrzebujecie Państwo rozpoczęcia lub kontynuacji leczenia krwiopustami w Warszawie zapraszamy do naszej przychodni. Obaj hepatolodzy z naszej Poradni mają ogromne doświadczenie w opiece nad chorymi z hemochromatozą i należą do najlepszych polskich ekspertów w leczeniu tej choroby. Nasza Poradnia jest jedynym komercyjnym ośrodkiem w Warszawie gdzie możecie Państwo bez żadnych przeszkód przeprowadzić krwioupusty. Są to podstawowe zabiegi stosowane w leczeniu różnych chorób związanych z nadmiarem hemoglobiny lub żelaza - przede wszystkim hemochromatozy, ale też porfirii, czerwienicy prawdziwej i czerwienicach wtórnych. Zabiegi są jednak bardzo trudno dostępne nawet w systemie publicznej opieki zdrowotnej i nierzadko są związane z koniecznością kilkudniowej hospitalizacji tylko po to by przeprowadzić zabieg upuszczenia krwi.

Początek leczenia hemochromatozy to bardzo częste krwioupusty - czasami nawet co 1-2 tygodnie. Zabiegi można wykonać codziennie do godziny 16.00. Sprawność naszego zespołu pielęgniarskiego, który wykonał do tej pory kilkadziesiąt zabiegów, powoduje, że czas trwania procedury zamyka się w 60 minutach. Ubytek krwi uzupełniamy płynami dożylnymi, a na zakończenie w cenie zabiegu pobieramy krew na oznaczenie hemoglobiny. Po zabiegu otrzymacie Państwo kartę informacyjną dotyczącą wykonanego świadczenia. Całość zabiegu kosztuje 220 złotych. Na zabieg możecie się Państwo umówić przez recepcję przychodni.

W naszej przychodni wykonujemy też pełną diagnostykę laboratoryjną hemochromatozy - od oznaczeń ferrytyny, poprzez wysycenie transferyny, aż do badań genetycznych.


10.01.2022

Rekrutacja do badania dla chorych z encefalopatią

W Poradni Hepatolodzy w Warszawie prowadzimy badania w różnych chorobach wątroby. Od połowy stycznia zaczynamy rekrutację do badania dla chorych z encefalopatią wątrobową w przebiegu marskości wątroby. W badaniu używacie będziemy bardzo bezpiecznego środka, który staje się obecnie częścią standardowej terapii encefalopatii wątrobowej - mieszanki aminokwasów w formie koktajli. Badanie trwa 28 tygodni i jest w pełni bezpłatne dla osób partycypujących. Dodatkowo w trakcie badania chorzy będą objęci opieką lekarzy Poradni Hepatolodzy. W sprawie szczegółów proszę o kontakt e-mailowy: jgietka@hepatolodzy.pl