W mediach

Telewizja, radio, prasa

logo tvp2

O wątrobie w porannym programie TVP2

Nasz konsultant - dr Jan Gietka po raz kolejny opowiadał o niezwykłych możliwościach naszej wątroby. Jak o nią dbać, gdzie leży - nigdy dość powtarzania i utrwalania tych informacji.

oglądaj

logo wyborcza

O NAFLD w Gazecie Wyborczej

W lipcu 2023 roku dr Jan Gietka współuczestniczył w przygotowaniu artykułu na temat chorób wątroby z perspektywy hepatologa. Artykuł ukazał się w ogólnopolskim wydanie Gazety Wyborczej. Zapraszamy do lektury

przeczytaj

logo polskie radio

Jak dbać o wątrobę dzieci?

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z doktorem Janem Gietką na temat tego jak dbać o wątrobę naszych dzieci. Wiele istotnych informacji w 30 minutowym wywiadzie.

słuchaj

logo radio dla ciebie

W wieczornym paśmie Radia dla Ciebie wywiad dra Jana Gietki na temat niealkoholowej stłuszczeniowej choroby wątroby z red. Robertem Łuchniakiem z maja 2023.

Jakie są wyniki kampanii "Prowadź się zdrowo" skierowanej do mężczyzn 40+, której ekspertem był dr Jan Gietka? Na te i inne pytania dotyczące stłuszczeniowej choroby wątroby odpowiadał hepatolog naszej poradni, dr Jan Gietka w audycji red. Roberta Łuchniaka. Zapraszamy do wysłuchania tego wywiadu po kliknięciu na link poniżej.

słuchaj

logo angora

Dr Jan Gietka o NAFLD

Tajniki dbania o wątrobę zdradzał w tygodniku Angora dr Jan Gietka. Wywiad dotyczył niealkoholowej stłuszczeniowej choroby wątroby, która staje się obecnie najczęstszą chorobą wątroby w krajach rozwiniętych. Zapraszamy do lektury artykułu.

strona 1 | strona 2 | strona 3

logo tvp2

Uszkodzenia polekowe wątroby

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z jednym z naszych hepatologów w programie Pytanie na Śniadanie w TVP2 z października 2022 na temat dbania o wątrobę podczas przyjmowania lekó z innych wskazań. Jakie są rodzaje uszkodzeń polekowych, jak dbać o ten ważny narząd - o tym mówił nasz konsultant.

oglądaj

logo tvp2

Światowy dzień wirusowych zapaleń wątroby

Jeden z naszych konsultantów, dr Jan Gietka, wspólnie z Panią Prezes Fundacji Gwiazda Nadziei Barbarą Pepke zachęcają do badań w kierunku wirusowych zapaleń wątroby typu C. Akcja jest bezpłatna i uczestniczy w niej ponad 300 laboratoriów.

oglądaj

logo tvp3

Dr Jan Gietka w Echach Dnia

27.07.2021 wieczorem doktor Jan Gietka wziął udział w dyskusji na temat wirusowych zapaleń wątroby. Liczymy, że informacje, które przedstawił w programie pomogą uratować kilka osób w Polsce przed marskością

oglądaj

logo tok fm

Wpływ SARS-CoV-2 na wątrobę

W radiu TOK FM w dniu 25.07.2021 wystąpił dr Jakub Klapaczyński tłumacząc jak wirus wywołujący COVID-19 niszczy naszą wątrobę. Ciekawa 20-minutowa rozmowa z red. Przemysławem Iwańczykiem. Zapraszamy do słuchania.

słuchaj

logo tvp2

Elementarz hepatologiczny w programie Pytanie na śniadanie w czerwcu 2021

Podczas porannego programu Pytanie na Śniadanie w TVP2 udało się doktorowi Janowi Gietce przedstawić kilka podstawowych informacji na temat wątroby oraz zweryfikować obiegowe informacje i mity dotyczące tego narządu. W ten sposób powstał 7-minutowy ciekawy wywiad będący elementarzem dla chorych próbujących dojść do ładu ze swoją wątrobą.

oglądaj

logo Focus Życie i Zdrowie

Doktor Jan Gietka konsultantem magazynu Focus Życie i Zdrowie

W październiku 2020 roku dr Jan Gietka z Poradni Hepatolodzy konsultował artykuł dotyczący funkcji wątroby oraz najczęstszej obecnie choroby wątroby - niealkoholowej stłuszczeniowej choroby wątroby. W artykule przedstawiono podstawowe informacje na temat funkcji wątroby oraz jak uniknąć stłuszczenia wątroby. Zapraszamy do lektury.

artykuł

logo tok fm

Nobliści w dziedzinie hepatologii

Do omówienia Laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny w 2020 roku zaproszono doktora Jakuba Klapaczyńskiego. W audycji Pierwsze Śniadanie w Toku dr Klapaczyński przedstawił wkład uczonych w odkrycie wirusa zapalenia wątroby typu C.

słuchaj

logo Świat Problemów

Jan Gietka o alkoholowej chorobie wątroby w magazynie Świat Problemów

W maju 2020 roku dr Jan Gietka z Poradni Hepatolodzy został zaproszony do napisania dużego artykułu opisującego epidemiologię, objawy, charakterystyczne cechy w wynikach badań oraz leczenie alkoholowej choroby wątroby. Choroba ta pozostaje jednym z głównych problemów hepatologicznych współczesnego świata i wbrew obiegowej opinii w miarę zwiększania spożycia alkoholu w Polsce w ostatnich latach zwiększa się też liczba pacjentów z alkoholowym uszkodzeniem wątroby. Duży artykuł ukazał się w piśmie "Świat Problemów", adresowanym do ludzi uzależnionych, Poradni Leczenia Uzależnień oraz szerokiego grona specjalistów i urzędników zaangażowanych w pomoc osobom uzależnionym.

1 strona

logo Kobieta i Życie

Kobieta i Życie na temat chorób wątroby

W kwietniu 2020 roku magazyn Kobieta i Życie zaprosił doktora Jana Gietkę do konsultacji merytorycznej artykułu przybliżającego problematykę chorób wątroby. Przygotowano krótki opis najczęstszych chorób domowych. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

przeczytaj

logo wyborcza

O stłuszczeniu w Gazecie Wyborczej

W grudniu 2019 roku Gazeta Wyborcza poświęciła stłuszczeniowej chorobie wątroby duży artykuł uczulający na ten nasilony globalnie problem. W artykule zamieszczono liczne wypowiedzi hepatologa naszej Poradni - dr Jana Gietki. "Choroby wątroby nie dają objawów przez wiele lat. – Dlatego trzeba wyłapywać pacjentów na początku schorzenia, bo wtedy nawet niewielka modyfikacja może spowodować, że oni do marskości nie dojdą w czasie swojego życia – mówił dr Gietka." Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

przeczytaj

logo tok fm

Dr Jan Gietka w Tok FM

Czy wirusowe zapalenie wątroby typu A to poważny czy błahy problem? Jak przenosi się WZW typu B? Czy warto się szczepić? Jak radzi sobie medycyna swiatowa z WZW typu C i jaka jest dostępność tego leczenia w Polsce? Na te i inne pytania odpowiedział redaktor Ewie Podolskiej dr Jan Gietka z Przychodni Hepatolodzy.

słuchaj

logo radio dla ciebie

Wywiad z doktorem Janem Gietką w wieczornej audycji Radia dla Ciebie w październiku 2019

Jakie są obecnie najczęstsze drogi zakażenia wirusami zapaleń wątroby? Jak można się przed nimi chronić? Na te i inne pytania odpowiadał hepatolog naszej poradni, dr Jan Gietka w audycji red. Roberta Łuchniaka. Zapraszamy do wysłuchania tego wywiadu po kliknięciu na link poniżej.

słuchaj

logo tvp2

01.10.2019 - Międzynarodowy dzień walki z wirusowym zapaleniem wątroby

W porannym programie TVP2 w charakterze eksperta wystąpił hepatolog naszej Poradni, dr Jakub Klapaczyński, który przedstawił aktualny stan strategii eliminacji wirusowych zapaleń wątroby. Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem.

oglądaj

logo tvp2

04.09.2019 - Pytanie na śniadanie: Co szkodzi wątrobie?

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z doktorem Janem Gietką w porannym programie Pytanie na śniadanie. Rozmowa dotyczyła tego co szkodzi, a co pomaga wątrobie. Czy zioła pomagają, jaka jest rola suplementów? Te i inne kwestie poruszył doktor Gietka w materiale poniżej.

oglądaj

logo Zaszczep się wiedzą

Dr Jan Gietka dla portalu Zaszczep się wiedzą

28 lipca to światowy dzień wirusowych zapaleń wątroby. W portalu ZASZCZEP SIĘ WIEDZĄ szerzącym medycynę opartą na dowodach przygotowano okolicznościowy artykuł. Po raz kolejny do rozmowy o aktualnym stanie zakażeń wirusami HAV, HBV i HCV w Polsce zaproszony zostal ekspert z naszej poradni, hepatolog, dr Jan Gietka. Zapraszamy do lektury.

przeczytaj

logo tvp2

Pytanie na śniadanie o stłuszczeniu wątroby

27 lutego 2019 roku dr Jan Gietka brał udział w Programie Pytanie na śniadanie Extra dotyczącym niealkoholowej stuszczeniowej choroby wątroby. Choroba ta staje się obecnie najczęstszą przyczyną marskości i transplantacji wątroby w krajach rozwiniętych stąd coraz częściej można o niej usłyszeć w prasie lub telewizji. Zapraszamy do obejrzenia programu.

oglądaj

logo-mpd

Dr Jan Gietka o tym jak regenerować wątrobę

"Wątroba to narząd, który ma genialne zdolności regeneracyjne. Nie potrzeba żadnej detoksykacji, specjalnego dbania o nią. Wątroba się regeneruje w momencie kiedy jej odpuścimy, w momencie kiedy zredukujemy ciśnienie toksyczne, któremu jest ona poddana. Wątrobę niszczy ciągłe uszkadzanie – mówi dr n. med. Jan Gietka, hepatolog, Poradnia Chorób Wątroby Hepatolodzy" - tak opisuje proces regeneracji wątroby dr Jan Gietka w wypowiedzi dla serwisu newsrm.tv.

oglądaj

logo Rzeczpospolita

Dr Jan Gietka o stłuszczeniowej chorobie wątroby dla Rzeczpospolitej

"Mamy teraz epidemię niealkoholowego stłuszczenia wątroby, do którego prowadzi zła dieta, brak ruchu i związana z tym otyłość" - mówi dr Jan Gietka dla ogólnopolskiej gazety Rzeczpospolita. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem

przeczytaj

logo-mpd

Hepatolodzy w Medycynie po Dyplomie

W listopadowym numerze z roku 2018 najważniejszego polskiego periodyku dla internistów - Medycyny po Dyplomie - dr Jan Gietka i dr Jakub Klapaczyński przedstawili zalecenia diagnostyki i postępowania w cholestazie ciężarnych.

zobacz zdjęcie

logo-mpd

Dr Jan Gietka o ogólnopolskim teście wątroby

W 2018 roku opublikowane zostały wyniki ogólnopolskiego testu wątroby, którego ekspertem i projektantem był dr Jan Gietka z naszej poradni. Test ten zaprezentowany w ramach kampanii "Szczęśliwa wątroba" był kwestionariuszem uwzględniającym kilkanaście pytań, które miały za zadanie wyłapać czynniki ryzyka różnych chorób wątroby, a w szczególności stłuszczeniowej choroby wątroby.

oglądaj

logo Serwis Zdrowie

Dr Jan Gietka o epidemii NAFLD

Dla Serwisu Zdrowie Polskiej Agencji Prasowej o tym, co to jest niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby, jak się objawia i czym grozi jej zlekceważenie opowiedział w wywiadzie dr Jan Gietka. Zapraszamy do lektury.

przeczytaj

logo PAP

6 mln Polaków cierpi na stłuszczenie wątroby

Polska Agencja Prasowa w swojej wiadomości w listopadzie 2018 zacytowała wypowiedzi doktora Jana Gietki z jednej z konferencji prasowych. Krótko o tym jak poważnym problemem jest stłuszczeniowa choroba wątroby.

przeczytaj

logo Wysokie Obcasy

O alkoholu - jak bardzo nam szkodzi

W artykule dotyczącym szkodliwości alkoholu przytoczono wypowiedzi doktora Jana Gietki. Zapraszamy do zapoznania się z ciekawym artykułem.

przeczytaj

logo Zaszczep się wiedzą

Dr Jan Gietka o szczepieniach przeciw wirusowym zapaleniom wątroby

"Zakażenie WZWB może mieć bardzo poważne konsekwencje. U części osób prowadzi do marskości wątroby, a czasem do raka, gdyż jest to wirus onkogenny" - twierdzi dr Jan Gietka w wywiadzie dla portalu "Zaszczep się wiedzą". Zapraszamy do zapoznania się z artykułem z okazji dnia wirusowych zapaleń wątroby, który ukazał się w lipcu 2018 roku. W przygotowaniu artykułu udział brał dr Jan Gietka.

przeczytaj

logo Twój Styl

Rady hepatologa dla prawdziwego mężczyzny

"W latach 80. i 90. choroby wątroby rzeczywiście najczęściej były skutkiem nadmiernego picia alkohol. Dzisiaj jednak częściej diagnozuje się tzw. niealkoholowe stłuszczenie wątroby, które wynika z otyłości." - twierdzi dr Jan Gietka w kwietniowym numerze kwartalnika "Twój Styl Man". Czy wątroba lubi kawę? Jak pić, żeby nie zniszczyć wątroby? Ile tabletek przeciwbólowych można wziąć bezpieczenie dla wątroby? Dlaczego wzw A przestało być tylko chorobą brudnych rąk? Jak sprawdzać stan wątroby? W tym numerze rady dla żyjących intensywnie mężczyzn przedstawia red.Małgorzata Nawrocka-Wudarczyk i dr Jan Gietka z Przychodni Hepatolodzy. Zapraszamy do kiosków!

okładka strona 1

logo tvp2

Jak dbać o wątrobę w okresie majówki?

Gościem Tomasza Kammela w Pytaniu na śniadanie 02.05.2018 roku był dr Jan Gietka z Przychodni Hepatolodzy. Rozmowa dotyczyła prostych zasad, których przestrzeganie w okresie majówki może zmniejszyć ryzyko uszkodzenia wątroby. Zapraszamy do obejrzenia nagrania.

oglądaj

logo polsat news

Wywiad z doktorem Janem Gietką w telewizji Polsat News

01.04.2018 w całodziennym paśmie publicystycznym kilkukrotnie prezentowano wywiad z doktorem Janem Gietką z Przychodni Hepatolodzy, autorem merytorycznym ogólnopolskiego testu wątroby w ramach kampanii "Szczęśliwa wątroba, szczęśliwy Ty". Zapraszamy do obejrzenia nagrania z tego wywiadu.

oglądaj

logo terapia

Praca autorstwa doktora Jana Gietki w miesięczniku Terapia

W marcowym numerze medycznego czasopisma TERAPIA ukazał się artykuł autorstwa doktora Jana Gietki opisujący czynniki ryzyka różnych chorób wątroby w polskiej populacji. Praca była opracowaniem wyników prawie 60 tys. anonimowych ankiet wypełnionych w ramach "Ogólnopolskiego testu wątroby" - kampanii społeczno-edukacyjnej, która od kwietnia 2017 roku prowadzona jest w internecie i ogólnopolskich mediach.

zobacz zdjęcie

logo radio dla ciebie

Dr Jan Gietka gościem wieczoru Radia dla Ciebie

Jeden z hepatologów naszej Poradni, dr Jan Gietka wystąpił 18.03.2018 w wieczornej audycji Radia dla Ciebie, w której omawiał stan wątroby Polaków na bazie wyników ogólnopolskiego testu wątroby, który jest dostępny w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej "Szczęśliwa wątroba, szczęśliwy Ty". Zapraszamy do wysłuchania audycji. Z powodu błędu po stronie stacji radiowej do odsłuchania jest tylko pierwsza, 17-minutowa część rozmowy.

słuchaj

logo wpabczdrowie

Dr Jan Gietka ekspertem na stronach zdrowia Wirtualnej Polski

Zapraszamy do przeczytania krótkiego artykułu z grudnia 2017 roku odpowiadającego na pytanie czy marskość wątroby jest odwracalna. Ekspertem merytorycznym odpowiadającym na pytania red.Magdaleny Bury był jeden z hepatologów z naszej poradni, dr Jan Gietka.

czytaj

logo wp.tv

Dr Jan Gietka w porannym programie telewizji WP na temat WZW A

Jeden z hepatologów naszej Poradni, dr Jan Gietka wystąpił 29.07.2017 w porannym paśmie publicystycznym telewizji wp.tv, w którym odpowiedział na pytania dotyczące epidemii WZW typu A, którą obserwujemy w Polsce od początku 2017 roku. Zapraszamy do oglądania programu. Rozmowa z udziałem doktora Gietki od minuty 09:43.

oglądaj

logo abc zdrowie

Dr Jakub Klapaczyński na temat naszej wątroby

Dr Jakub Klapaczyński ponownie w roli eksperta hepatologa portalu abczdrowie.pl. Nasz konsultant wypowiedział się w kwestii bólów w prawym nadbrzuszu oraz populacji szczególnie narażonych na choroby wątroby. Zapraszamy do lektury

czytaj

logo polskie radio

Jan Gietka o wątrobie w magazynie Eureka w PR1

20.07.2017 w magazynie naukowym Eureka w Programie 1 Polskiego Radia na temat funkcji, lokalizacji oraz chorób wątroby wypowiadał się dr Jan Gietka z Przychodni Hepatolodzy. Zapraszamy do wysłuchania audycji klikając link poniżej.

odsłuchaj audycję

logo-mpd

Hepatolodzy w Medycynie po Dyplomie

W październikowym numerze z roku 2016 najważniejszego polskiego periodyku dla internistów - Medycyny po Dyplomie - dr Jan Gietka i dr Jakub Klapaczyński przedstawili swoje własne podejście do leczenia stłuszczenia wątroby, aktualne wytyczne dotyczące leczenia oraz diagnostyki. Artykuł został wybrany na temat numeru.

zobacz zdjęcie

logo-olivia

Dr Jan Gietka wyjaśnia tło bólów brzucha w prawym nadbrzuszu w magazynie Olivia

W kwietniowym numerze magazynu Olivia dr Jan Gietka przedstawił tło najczęściej stwierdzanych dolegliwości bólowych, kłujących w prawym nadbrzuszu.

czytaj artykuł

logo tvp2

Jak regenerować wątrobę w okresie świątecznym? W TVP2 wypowiadał się dr Jan Gietka

Tym razem dr Jan Gietka odpowiadał na pytanie o to jak wątroba radzi sobie z wysiłkiem jakim są święta i zabawa sylwestrowa: "Pamiętajmy o tym, że to jest narząd, który zniesie ogromnie dużo, ale pozwólmy mu potem trochę odpocząć". Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy.

zobacz video

logo tvp2

Dyskusja o detoksykacji wątroby w TVP 2 z udziałem doktora Jana Gietki

Doktor Jan Gietka wziął udział w porannej dyskusji dotyczącej skuteczności metod detoksykacyjnych wątroby. Dyskusja z udziałem psychodietetyka pojawiła się w porannym programie Pytanie na śniadanie w drugim programie Telewizji Polskiej.

zobacz video

logo tvp2

Doktor Jan Gietka o faktach i mitach dotyczących chorób wątroby w programie Pytanie na śniadanie w TVP2

O tym gdzie leży wątroba, czy boli oraz ile alkoholu można pić bezpiecznie mówi dr Jan Gietka z przychodni Hepatolodzy.pl w rozmowie z red. Anną Popek i red. Michałem Olszańskim w TVP2. Rozmowa została zarejestrowana dla porannego programu śniadaniowego "Pytanie na śniadanie" w TVP2.

zobacz video

logo tvpinfo

Wywiad doktora Jana Gietki dla TVP Info w porannym paśmie informacyjnym

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej rozmowy dr Jana Gietki na temat wirusowych zapaleń wątroby. Rozmowa została przeprowadzona z okazji światowego dnia wirusowych zapaleń wątroby.

zobacz video

logo polskie radio

Wywiad doktora Jakuba Klapaczyńskiego dla Polskiego Radia

"Wątroba jest takim narządem, który boli zazwyczaj dopiero w momencie, kiedy jest już zniszczony. Sprawia to, że trzeba o nim myśleć przez cały czas" - powiedział doktor Jakub Klapaczyński podczas audycji na temat chorób wątroby w programie informacyjnym Polskiego Radia. Zapraszamy do zapoznania się z całą audycją.

odsłuchaj audycję

logo abc zdrowie

Komentarz doktora Klapaczyńskiego do portalu abcZdrowie.pl na temat wzw typu C

"Rozwija się w ukryciu, atakuje w najmniej spodziewanym momencie" - o podstępnym przebiegu wirusowego zapalenia wątroby typu C opowiedział portalowi abczdrowie.pl doktor Jakub Klapaczyński. W kolejnych wypowiedziach poruszył kwestie najczęstszych obecnie dróg zakażeń, leczenia i profilaktyki zakażenia.

czytaj artykuł

logo szugarfrik

Wywiad doktora Jana Gietki na temat stłuszczenia wątroby dla magazynu Szugarfrik

Niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby jest częstą kopatologią u chorych z cukrzycą. Co 8. chory z cukrzycą umiera z powodu choroby wątroby. Zależność między tymi dwiema chorobami wyjaśnił doktor Jan Gietka w wywiadzie dla magazynu Szugarfrik.

czytaj artykuł

logo cukrzyca

Jak zapobiec rozwojowi marskości wątroby u cukrzyków tłumaczy w czasopiśmie CUKRZYCA dr Gietka

W czasopiśmie CUKRZYCA dr Jan Gietka przedstawił problem towarzyszącej cukrzycy choroby stłuszczeniowej wątroby. Choroba ta może prowadzić do marskości, która jest przyczyną śmierci u 1 na 8 osób z cukrzycą typu 2. Cały artykuł przedstawiono na stronie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

czytaj artykuł

logo vita

Dr Jakub Klapaczyński konsultantem artykułu w miesięczniku VITA

Tym razem artykuł o tym co jest zdrowe dla wątroby a co nie konsultował dr Jakub Klapaczyński. Zapraszamy do zapoznania się z tym przystępnie napisanym artykułem:

czytaj artykuł

logo zdrowie

Dr Jan Gietka ekspertem-hepatologiem w miesięczniku ZDROWIE

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na temat niealkoholowej stłuszczeniowej choroby wątroby, który ukazał się w numerze z listopada 2013. Ekspertem - konsultantem podczas tworzenia artykułu był dr Jan Gietka:

strona 1 strona 2 strona 3

logo radio pin

Wywiad dla RadiaPin na temat zagrożeń związanych z podróżami do krajów egzotycznych doktora Jana Gietki

Wywiad miał miejsce dnia 19.06.2013 i został nadany w popołudniowym paśmie publicystycznym.

logo superstacja

Wywiad doktora Jana Gietki do wieczornego wydania informacji w Telewizji Superstacja

Doktor Jan Gietka komentuje problem nadużywania leków przeciwbólowych i niewydolności wątroby w skutek zatrucia paracetamolem.

zobacz video